A titkosszolgálati elemzések alapján úgy tűnik, hogy az iskolák ellen irányuló bombafenyegetéseknek nem állnak iszlám radikális hátterük.

Sas Zoltán, a Nemzetbiztonsági bizottság jobbikos elnöke bejelentette, hogy a titkosszolgálatok szakmai elemzései szerint az iskolák ellen irányuló bombafenyegetések célja zavarkeltés volt. A legfrissebb információk alapján pedig ezek az esetek nem kapcsolhatók iszlám radikális csoportokhoz.
Mindez azért érdekes, mert a 292 iskolát ért fenyegetés után a kormánypárti politikusok szinte rögtön az iszlamistákat emlegették, miután a fenyegető levélben kétszer felbukkant Allah neve.
Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója például azt mondta, "a reggeli bombafenyegetés durva támadás Magyarország biztonsága ellen, és ismét igazolja azt, amit évek óta hangsúlyozunk: észnél kell lennünk, mert a szélsőséges eszmék képviselői komoly veszélyt jelentenek a biztonságunkra."
Rétvári Bence belügyi államtitkár az M1-en tett nyilatkozatában alaposan kifejtette, hogyan kezelik a hatóságok a különböző fenyegetéseket. Az MTI tudósítása alapján elmondta, hogy napjainkban egy olyan veszélyes világban élünk, ahol számos helyen már a fenyegetések nélküli merényletek is előfordulnak, ezért minden ilyen eseményt komolyan kell venni. "Sajnos olyan világba keveredtünk, különösen az elmúlt évtizedben, mióta az illegális migráció drámai méreteket öltött" - fogalmazott, majd hangsúlyozta, hogy "nem kockáztathatjuk meg, hogy Magyarországon valaha is ilyesmi bekövetkezzen."
Hollik István KDNP-s képviselő a HírTV-ben arról beszélt, ő az országos bombariadók előtt kapott hasonló szövegű és nyelvezetű, az Iszlám Államra utaló fenyegetést. Az ügyben feljelentést is tett.
Sas Zoltán bejelentette, hogy a levelek a Yandex platformon keresztül jutottak el a címzettekhez. A magyar hatóságok jelenleg is nyomozzák az ügy részleteit.