Amikor a pénz nem hoz boldogságot: a világ legnagyobb bankjegygyártója nehézségekkel küzd - Világgazdaság


Továbbra is veszteséges a világ legnagyobb bankjegygyártója, amely a pandémia óta küzd a készpénz visszaszorulásának következményeivel. A De La Rue rendelésállományának bővülése ugyanakkor bizakodásra ad okot.

A digitális fizetési megoldások elterjedése és a szerződések késlekedése komoly kihívások elé állítja a világ legnagyobb bankjegygyártóját, a De La Rue-t. Ez a brit vállalat, amely már több mint 200 éve van jelen a piacon, hiába szállít bankjegyeket több mint 140 ország számára, továbbra is nehézségekkel küzd a készpénz iránti kereslet csökkenése miatt, amelyet a pandémia idézett elő. Ügyfelei egyre inkább az érintésmentes tranzakciókat választják, ami tovább nehezíti a cég helyzetét.

A társaság működési eredménye a szeptember végén zárult első félévben 7,6%-kal, 7,3 millió fontra csökkent, míg a bevételek 10,2%-os visszaeséssel 145,1 millió fontra estek vissza.

Bár a vállalat megrendeléseinek növekedése kedvező jeleket mutat, a valutaüzletág bevételei 16%-kal csökkentek, és a szegmens működési eredménye is 21%-kal mérséklődött. Ezzel szemben a kisebb súlyú hitelesítési üzletág forgalma éves összehasonlításban 4,4%-os növekedést mutatott.

Októberben a De La Rue aláírta az utolsó üzletágának eladásáról szóló megállapodást az amerikai Crane NXT-vel, amelynek révén 300 millió fontot zsebelhet be.

A társaság a Covid -világjárvány óta küszködik a készpénz iránti kereslet visszaesésével, júliusban pedig egy jövő júliusban lejáró hitel kifizetése miatt adott ki figyelmeztetést a vállalkozás folytatásával kapcsolatban.

Az üzletág értékesítése lehetőséget biztosít a hitel teljes visszafizetésére, és a vállalat reményei szerint hozzájárul a korábbi nyugdíjprogram finanszírozási hiányának mérsékléséhez is. Ezen felül a De La Rue továbbra is aktívan tárgyal devizaüzletágának esetleges értékesítéséről.

A vállalat legfrissebb közleményében kiemeli, hogy a szegmens jövőbeni lehetőségei jelentősen javultak a legutóbbi időszakban megszerzett megrendeléseknek köszönhetően. A rendelésállomány március végén 239,2 millió fontról 251,7 millió fontra nőtt szeptember 30-ig.

A vállalat londoni tőzsdén jegyzett részvényei csütörtök délután három óráig 2,7 százalékos csökkenést mutattak, ám az idei év során így is figyelemre méltó, 26 százalékos emelkedést könyvelhettek el.

Related posts