A Magyar Máltai Szeretetszolgálat elkötelezetten dolgozik azon, hogy segítse a menekült családok beilleszkedését, ezzel több száz ember számára teremtve meg a lehetőséget egy új élet kezdetére.
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat munkatársai a szabadkai befogadóállomáson elkötelezetten dolgoznak a rászorulók támogatásán. Céljuk, hogy segítséget nyújtsanak a bajbajutottaknak, és meleg otthont biztosítsanak a nehéz helyzetbe került emberek számára. Az önkéntesek és a szakszerű csapat folyamatosan dolgozik azon, hogy a legjobb körülményeket teremtsék meg a menedéket keresők számára, miközben figyelmet fordítanak igényeikre és érzéseikre.
Menekült családok százainak magyarországi beilleszkedését segíti uniós támogatással folytatódó integrációs programjában a Magyar Máltai Szeretetszolgálat - tájékoztatta a szervezet kedden az MTI-t.
A szeretetszolgálat integrációs programja harmadik alkalommal nyert el forrást a harmadik országbeli állampolgárok magyarországi beilleszkedését elősegítő, a Belügyminisztérium által a Menekültügyi, Migrációs és Integrációs Alapból (MMIA) finanszírozott, az Európai Unió által támogatott pályázaton - tartalmazza a közlemény.
A program 2021 óta több mint 1700 menekült, köztük ukrán, afgán, iráni, pakisztáni és nigériai emberek beilleszkedését támogatta.
Azt állították, hogy a jótékonysági szervezet sokféle támogatása segítette a családokat az önálló életvitelre való felkészülésben.
Kiemelték, hogy a háborúk, gazdasági válságok, üldöztetések vagy természeti katasztrófák következtében menekülni kényszerülő emberek válságos körülmények között érkeznek Magyarországra, és sokuknál poszttraumás stressz tünetei figyelhetők meg. Az első időszakban szinte mindegyikük esetében tapasztalható egyfajta krízisállapot, amelynek legfőbb jellemzője az identitás elvesztése, az önértékelés és az önbizalom csökkenése, valamint a jövőtől való félelem, amely a korábbi világképük teljes felborulásával jár.