Egy diák elhatározta, hogy bosszút áll tanárnőjén, miután az rendőrt hívott rá. A feszültség és a düh egyre csak nőtt benne, és végül elérte azt a határt, ahol már nem tudta kontrollálni az érzelmeit.


A Miskolci Törvényszék két év felfüggesztett börtönbüntetést szabott ki arra a fiatalra, aki 2023 májusában, bosszúvágyból, megpróbálta leszúrni tanárnőjét egy ózdi iskola falai között.

A Miskolci Törvényszék legfrissebb közleménye alapján egy iskolai incidens történt, amikor két kiskorú fiú összetűzésbe került az iskola udvarán. A helyzet gyorsan eszkalálódott, és a fiúk lökdösni kezdték egymást. Az egyik pedagógus közbelépett, és szétválasztotta őket, de a konfliktus nem ért véget: az egyik fiú súlyos fenyegetéseket fogalmazott meg a másikkal szemben, amelyeket megölésre irányulónak értelmeztek. A tanárnő azonnal értesítette az iskolaőröt, aki értesítette a rendőrséget. A fenyegetőző fiút a hatóságok gyorsan megbilincselték, és a kapitányságra szállították további intézkedések céljából.

Amikor a fiú barátja értesült a történtekről, úgy döntött, hogy fegyvert visz az iskolába, hogy bosszút álljon a tanárnőn. Néhány nappal később egy 15-20 centiméter hosszú kést csempészett be az iskolába, majd az osztályteremben előhúzta azt, és megosztotta osztálytársaival, hogy szándékában áll megszúrni a tanárnőjét. Szerencsére néhány diák azonnal cselekedett, és értesítette az osztályfőnököt, aki gyorsan elvette a kést a fiútól, majd a fegyvert a főigazgatónak adta át, hogy megakadályozza a tragédiát.

Amikor a tanárnő később bement az osztályterembe, hogy megtartsa az óráját, akkor a fiú azt követelte tőle, hogy adja vissza a kést, mert bosszúból azzal akarja leszúrni, amiért rendőrt hívott a barátjára. A pedagógus értesítette a rendőrséget, a főigazgató pedig az elkövető szüleit, akik hazavitték a fiukat.

A bíróság döntése értelmében a fiatal férfi 2 év börtönbüntetést kapott, amelyet 3 év 6 hónapos próbaidőre felfüggesztettek, és mellé párfogót rendeltek ki. Enyhítő körülményként figyelembe vették, hogy a fiú részben beismerte a bűncselekményt, valamint kifejezte megbánását. Ugyanakkor a bíróság súlyosító tényezőként értékelte a veszélyes eszköz használatát, valamint a cselekmény erkölcsi megítélését, mely különösen elítélendő. A fiú és törvényes képviselője tudomásul vette a bíróság határozatát, míg az ügyész és a védelem három munkanap gondolkodási időt kértek, hogy mérlegeljék, mit lépjenek ezután.

Related posts