Elromlott a háztartási gépe? Legyen óvatos! A csalók különféle trükkökkel próbálhatják meg átverni Önt.

Sokan már sajnos csalók áldozatai lettek, miután szerelőt kerestek.
A csalók egyre trükkösebb módszerekhez folyamodnak, hogy átverjék az áldozataikat. A már klasszikusnak számító unokázós, és telefonos módszerek mellett, sokszor már a közösségi oldalakon vadásznak az áldozatokra. Egy újabb módszerre derült fény, mivel a bűnözők szerelőknek adták ki magukat, és így csaltak ki pénzt, írta meg a Dívány.
A lap cikkéből kiderült, hogy ketten is csalók áldozatává váltak, miután szerelőt hívtak. Az információk szerint, a magukat hűtőszekrény-szerelőnek, valamint kéményseprőnek kiadó személyek mindkét esetben előre kérték az utalást, majd nyom nélkül eltűntek.
Az eddig rendelkezésre álló információk alapján az áldozatok két Tolna megyei nő volt. Az egyik nő, miután a korábban értesített szerelő nem jelent meg a megadott időpontban, úgy döntött, hogy online hirdetést ad fel. Még azon a napon jelentkezett egy szerelő, aki készségesen elvállalta a feladatot. Mivel a nő nem érzett gyanút, amikor a férfi megadta bankszámlaszámát és nevét, azonnal átutalta a kért összeget, amelyet a javításért kértek volna tőle.
Ez már önmagában jelentős anyagi kárral járt a sértett számára, ám ezután a bűnözők felkeresték a nőt, az egyikük könyvelőnek adta ki magát, és azt állította, hogy nem érkezett meg az utalás. Ezután arra kérték az áldozatot, hogy ismételje meg többször a tranzakciót. Az információk szerint, összesen másfél millió forintot csaltak ki a Tolna megyei nőtől.
Egy újabb eset is napvilágot látott, amelyben egy kéményseprőt kereső egyén esett áldozatul. A hirdetésre egy közösségi médiás platformon bukkant rá, és azonnal felvette a kapcsolatot a hirdetővel. Ahhoz, hogy a szolgáltatást megerősítse, a hirdető előre utalást kért. Az áldozat eleget tett a kérésnek, és elutalta a megbeszélt összeget. Azonban a hirdető folyamatosan arra hivatkozott, hogy a pénz nem érkezett meg, így az áldozat többször is megpróbálta elindítani a tranzakciót. A végén a kéményseprőt kereső személy 750 ezer forintot veszített, míg a hirdető nyomtalanul eltűnt.
Korábban beszámoltunk arról, mennyire változatos módszerekkel próbálkoznak a bűnözők pénzt kicsalni. Nem is olyan régen például a rendőrség megosztott egy esetet, amely során a sértettet a csalók egy törökországi bank nevében keresték meg a közösségi médiában, és arról tájékoztatták, hogy egy távoli rokona halálát követően egy közel 10 millió dolláros hagyaték örököse lett. A tolcsvai férfi bedőlt a furcsa történetnek, és egy állítólagos ügyvéddel e-mailben kommunikáltak a további teendőkről.
A hagyatéki ügyintézés során felmerülő költségek miatt az áldozat készséggel állt rendelkezésre, és az ügyvéd által megadott, különféle indoklásokkal alátámasztott összegeket összesen 3 millió forintot kifizetett. Az összeget azonnal átutalta a megadott bankszámlákra. Sajnos, a csalók nem sokkal később teljesen nyom nélkül eltűntek, miután kiderült, hogy az áldozatnak már nincs több pénze.