Itt van, amit eddig tudunk a dombóvári időközi választásokról: Magyar Péterék úgy döntöttek, hogy nem vesznek részt a megmérettetésen - Mandiner.

Magyar Péterék napjainkban folyamatosan országos szintű előre hozott választásokat követelnek, mégis Tolnában meglepő módon elkerülték a helyi előre hozott választás lehetőségét.
Azért persze marad választása a Dombóváron és környékén élőknek. Korábban a Mandiner is megírta, hogy a tolnai időközin a következő jelöltekre lehet majd szavazni:
Ágoston Pál Péter, a Második Reformkor képviselője, mint a párt kommunikációs igazgatója, országos politikai megújulást ígér, ám helyi programja meglehetősen vázlatos és konkrétumokban szegény. Választókerületével való kapcsolata nem tűnik erősnek, ami komoly kérdéseket vet fel jövőbeli esélyeivel kapcsolatban.
Csibi Krisztina (Fidesz-KDNP) egy elismert kulturális szakember, aki a Magyarság Háza élén már bizonyította értékes szakmai tudását. Helyi gyökerei és a térség fejlődésére irányuló ambiciózus víziója révén valóban kiemelkedik a politikai palettáról. Fő törekvése, hogy továbbvigye Potápi Árpád János örökségét, gazdagítva ezzel a közösség kulturális életét.
Dúró Dóra, a Mi Hazánk politikai formáció prominens képviselője, az Országgyűlés alelnökeként szerzett országos hírnevet. Ugyanakkor a helyi közösségekhez fűződő kapcsolatai nem mindig tűnnek szilárdnak. Korábbi választási kampányai során jellemzően populista retorikát alkalmazott, ami miatt megítélése erősen megosztó a közvéleményben.
* Harangozó Gábor (független): egykor MSZP-s politikusként szerzett tapasztalatot, ám karrierjét több botrány árnyékolja. A választókerülethez gyenge kötődése miatt hitelessége kérdéses.
Takács László, a Demokratikus Koalíció képviselője, Grábóc egykori polgármestere, aki gazdag helyi politikai múltra tekinthet vissza. Bár az utóbbi években népszerűsége jelentős csökkenésen ment keresztül, tapasztalata és szakmai tudása továbbra is értékes asset a politikai színtéren.
Vilcsek Ernő (független) a Jákfalva egykori polgármestere, aki nem tart fenn kapcsolatot a választókerülettel. Candidaturája inkább szimbolikus jellegűnek mondható, és esélyei a győzelemre meglehetősen korlátozottak.