A márciusi ifjak feszített tempóban siettek, hogy kiszabadítsák Táncsicsot.


A Táncsics Mihály utca sajátos, mediterrán hangulatával a történelem szemtanúja: itt áll Budapest legrégibbnek tartott épülete is.

A budai Várnegyed szívében, a Bécsi kapu tértől egészen a Szentháromság térig terjed a varázslatos Táncsics Mihály utca. Ennek a kis utcácskának a nagy része autóforgalom elől elzárt, így csak az ott lakók juthatnak el autóval otthonaikhoz. Ha még nem fedezted fel ezt a bájos helyet, nézd meg videónkat, és merülj el a környék egyedi hangulatában!

Ahogyan a Várnegyed minden utcájában, úgy a Táncsics Mihály utcában is számos műemlékház áll. Van azonban három különleges épülete ezeken felül is: az egyikben Tóth Árpád élt és alkotott, a másikban az utca névadója raboskodott, a harmadik pedig minden bizonnyal Budapest legrégebbi épülete.

Indítsd el a videónkat, és fedezd fel te is a tartalmát!

A Vörös Sün ház, amely a Táncsics Mihály utca 2. szám alatt található, Budapest legrégebbi, még mindig aktívan használt épülete. Az építkezés az 1260-as években kezdődött, így 40 év múlva büszkén mondhatjuk el róla, hogy már 800 esztendeje őrzi történelmét.

A Táncsics Mihály utca 9. alatt azt a börtön találjuk, ahol az utca névadója raboskodott: az épület volt egyébként püspöki palota, kaszárnya, lőporraktár is. Börtönnek nem volt valami szigorú a hely, az 1848-as forradalom hevületében nem is volt olyan nehéz kimenekíteni innen Táncsicsot.

A 13-as szám alatt álló épületben töltötte élete utolsó 10 évét Tóth Árpád: a költő, akiről később a Várnegyed túloldalán futó sétányt elnevezték, itt alkotott.

Related posts