Kizárták a Kuangcsou FC-t, a kínai bajnokság legsikeresebb futballcsapatát.

A csapat teljesítménye az Evergrande ingatlanfejlesztő vállalat csődjét követően meredek lejtőre került.
A Kuangcsou FC, a valaha volt legsikeresebb kínai labdarúgócsapat, amely nyolcszor hódította el a Kínai Labdarúgó Szuperliga bajnoki címét, a következő szezonban nem léphet pályára profi szinten. Ennek oka, hogy a Kínai Labdarúgó Szövetség elutasította a csapat engedélyezési kérelmét. A klubnak jelentős adósságokat kellett volna rendeznie, azonban ezt a bajnokság kezdete előtt nem tudták teljesíteni.
A BBC jelentése alapján a közel egy évtizeden át tartó pazarló költekezés végéhez érkezett a csapat, amely számára a kizárás hatalmas kudarcnak számít. A Kuangcsou meteorszerű felemelkedése 2010-ben vette kezdetét, amikor a China Evergrande ingatlanfejlesztő cég felvásárolta a klubot, amely akkoriban még a kínai másodosztályban játszott.
2013-ban és két évvel később is diadalmaskodtak az AFC Bajnokok Ligájában, miközben a klubvilágbajnokságon a negyedik helyet szerezték meg. Ezen időszak alatt egy jelentős akadémiai partnerséget alakítottak ki a Real Madriddal, továbbá bejelentették egy 100 ezer férőhelyes stadion terveit is, amely új mérföldkövet jelentett a klub életében.
Az új tulajdonos a csapatot Kuangcsou Evergrandera keresztelte át, és jelentős befektetéseivel nemcsak a pályán, hanem azon kívül is aktívan részt vett a csapat életében. Ezzel összhangban áll Hszi Csin-ping kínai elnök ambiciózus célja, miszerint Kínát olyan futballnagyhatalommá alakítsa, amely a jövőben képes lehet világbajnokságot rendezni, sőt, akár megnyerni is azt.
A világbajnok olasz edzőt, Marcello Lippit 2012-ben nevezték ki a csapat élére, ez a lépés három CSL-címet, egy kínai FA Kupa-diadalt, és az AFC Bajnokok Ligája-győzelmet eredményezte.
A korábbi Tottenham- és Barcelona-középpályás, a brazil Paulinho, az olasz támadó, Alberto Gilardino, valamint a volt kolumbiai csatár, Jackson Martinez mind olyan neves külföldi labdarúgók voltak, akik jelentős átigazolási díjért és vonzó fizetésért csatlakoztak a Kuangcsou csapatához.
A gazdag kifizetéseket sokan aggasztóan figyelték, és Antonio Conte, a Chelsea egykori menedzsere 2016-ban rámutatott, hogy a kínai klubok költekezése komoly fenyegetést jelent a globális futballszíntér számára. Az Arsenal legendás edzője, Arsene Wenger is megjegyezte, hogy Kína rendelkezik olyan pénzügyi erőforrásokkal, amelyek akár egy teljes európai bajnokság átköltöztetésére is elegendőek lehetnek.
Az utóbbi évek fényűzése azonban gyorsan megváltozott akkor, amikor a Kínai Labdarúgó Szövetség a növekvő kiadásokat megfékezve egyfajta luxusadót vezetett be, amely megfizethetetlenül drágává tette a nagy összegű átigazolásokat.
Később a szponzorok számára megtiltották, hogy saját nevükhöz kössék a csapatok elnevezését, ami azt eredményezte, hogy a Kuangcsou Evergrande új nevet kapott, és Kuangcsou FC-ként folytatta a szereplését.
Az Evergrande már ekkor pénzügyi nehézségekkel küzdött, 2021-ben már nem tudta kifizetni az adósságait a kínai ingatlanválság kellős közepén, ezt a koronavírus-járvány is súlyosbította.
A vállalat 2022-ben csődöt mondott, ami súlyosan érintette a Kuangcsou FC-t is, hiszen a klub pénzügyi helyzete válságosra fordult. Az eredetileg tervezett nagyszabású stadionfejlesztéseket leállították, a csapat kulcsfontosságú játékosait eladták, ami végül ahhoz vezetett, hogy még abban az évben búcsúzniuk kellett a bajnokságtól.
A csapat nyilvános közleményt bocsátott ki, amelyben kifejezik sajnálatukat a szurkolók felé az engedély megtagadása miatt. A nyilatkozatban hangsúlyozzák elkötelezettségüket a kínai futball előmozdítása iránt, és ígérik, hogy minden tőlük telhetőt megtesznek a sportág fejlődéséért.