A végrehajtó a gyulai házra is rátette a kezét, hogy árverésre bocsássa azt, még úgy is, hogy a család otthonaként szolgál.
A bíróság felfüggesztette a végrehajtási eljárást, ami újabb bonyodalmakat okozott a helyzetben.
- Biztosan több pénzünk van annál, mint amennyit felajánlottunk az egyezkedéshez. Képes volt ezt leírni a követeléskezelő a feleségemnek megküldött e-mailben, miután jeleztük, a devizahitelünk miatti tartozást szeretnénk rendezni. Még tizenötmillió forintról indultunk, majd ajánlottunk tizenhétmilliót is, de nem jutottunk dűlőre, pedig ötmillió Ft-ot azonnal le is tettünk volna - mondta lapunknak Csányi-Tóth Gyula.
(Fedezd fel a legújabb híreket itt!)
A szigetszentmiklósi parkettázó mesterember családja különösen gazdag életben: hat gyermek felnövelésén fáradoztak a párjával együtt, mindezt egy 198 négyzetméteres, földszintes-tetőteres kertes házban, amelyet most a végrehajtó árverésre kíván bocsátani. De nem az egész ingatlant, csupán annak felét, mivel a bank a devizahitel törlesztésének elmaradása miatt felmondta a szerződést, és végrehajtási eljárást indított Csányi-Tóth Gyula és felesége ellen. Azonban a történet egy váratlan fordulattal gazdagodott.
A férfi ellen már nincs végrehajtás, felesége ellen viszont igen. Illetve, jelenleg ez sem folyik, mert a végrehajtási eljárást a Pesti Központi Kerületi Bíróság idén áprilisban felfüggesztette. Ezt hallva, olvasva persze azonnal felvetődik a kérdés: miként alakulhatott ki ez a felemás helyzet?
Csányi-Tóth Gyuláék ügyvédje végrehajtási záradék törlése iránti kérelmet nyújtott be a házaspár mindkét tagjára vonatkozóan, ám azt a záradékot kiállító közjegyző elutasította. Ezt megfellebbezték, természetesen teljesen azonos szöveggel. Ám valamilyen oknál fogva a férj esetében a bírói tanács megváltotta a közjegyző végzését és törölte a végrehajtási záradékot, felesége - azaz az adóstárs - ügyében viszont egy másik bírói tanács helybenhagyta a közjegyző elutasító végzését.
- Az ügyvédünk is meglepetten állt a helyzet előtt - mondta Csányi-Tóth Gyula - és kissé furcsállotta, hogy a követeléskezelő a bíróság elé idézett engem, hogy jogi úton érvényesítse a követelését. Miközben figyelmen kívül hagyják, hogy van egy végrehajtási eljárás a szegény adóstársam ellen. Mint már említettem, ezt az eljárást felfüggesztették, így jelenleg semmilyen végrehajtási lépés nem történhet.
A férfi kiemelte, hogy dr. Petris Csaba, a végrehajtó is tudomást szerzett erről, azonban mintha mi sem történt volna, további lépéseket tett az ingatlan árverésének lebonyolítása végett. Augusztusban egy újabb becsértékközlést juttatott el hozzájuk.
- Ezért több százezer forintot kellett befizetnünk - jelentette ki dühösen Csányi-Tóth Gyula, hozzáfűzve, hogy a felfüggesztés következtében a végrehajtó lépései érvénytelennek számítanak, így most a bíróságtól kérik vissza a pénzt. - Továbbá, az árverési hirdetmény ellen is kifogást emeltünk, amely szerint a házunk lakott állapotban 38,2 millió forintot, míg beköltözhető formában 54,6 millió forintot ér. Ezen kívül, mivel a végrehajtó jogellenesen próbálkozott az ingatlanunk árverezésével, feljelentést tettünk a rendőrségen.
A Blikk megpróbálta kideríteni a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányságtól, hogy megkezdődött-e a nyomozás, de eddig nem érkezett válasz. Ezen kívül felkerestük a Fővárosi Törvényszék sajtóosztályát is, hogy megtudjuk, terveznek-e lépéseket tenni a végrehajtó által végzett intézkedések kapcsán. Ám a válaszuk szerint, mivel nem állunk érintett szerepben az ügyben, információt nem tudnak adni.
Az érintett végrehajtó, dr. Petris Csaba neve az utóbbi évek legkomolyabb korrupciós eljárása, a Schadl-Völner ügy kipattanása után került előtérbe. Mint ismert, Schadl György, a végrehajtói kar korábbi elnökeként több végrehajtó kinevezésében közreműködött, amihez Völner Pál volt igazságügyi államtitkár segítségét is igénybe vette. Schadl a végrehajtóktól visszakért bevételekből 970 millió forintot tehetett zsebre, Völnernek pedig 83 milliót juttatott.
Beatrix: 38 millióért adtam el a félmilliárd forintot érő házamat - Felfedtük, miként tevékenykedett a Schadl-féle végrehajtói bűnszervezet.
Petris, az egykori elnök budaörsi irodájának munkatársa, később a XII. kerület végrehajtójaként folytatta pályafutását. Másfél évvel ezelőtt egy körlevél miatt került a figyelem középpontjába, amelyet – véleménye szerint alaptalanul – neki tulajdonítottak. A levélben a minisztériummal állítólag előzetesen egyeztetett új végrehajtói kar elnökségének névsora szerepelt. Megkerestük a végrehajtó irodát, de dr. Petris Csaba éppen nem tartózkodott a helyszínen, így kollégáján keresztül kérvényeztük, hogy hívjon vissza minket.
Történetem célja, hogy mások számára figyelmeztető példaként szolgáljon, és arra ösztönözze őket, hogy alaposan mérlegeljék döntéseiket, különösen, amikor hitelt igényelnek – fogalmazott Csányi-Tóth Gyula. Hozzátette, hogy a részletek még további vizsgálatot igényelnek. Meglátásom szerint a banknak is közrejátszása volt abban, hogy ügyünk a követeléskezelőhöz került, s így belekerültünk ebbe a végrehajtási és árverési rémálomba.