Lengyelországban komoly fenyegetettségnek lehetnek kitéve a három év alatti gyermekek.


Zacher Gábor nyilatkozott Szalai Ádám rosszullétéről: "Ez egy olyan állapot, amely folyamatos odafigyelést követel meg."

A lengyel egészségügyi főfelügyelőség állásfoglalása szerint a vírus jelenléte nem mindig jelzi a megbetegedések bekövetkeztét. Ugyanakkor figyelmeztetnek, hogy azok, akik még nem részesültek gyermekbénulás elleni védőoltásban, fokozott kockázatnak vannak kitéve - tájékoztat az euronews.com.

Az új intézkedések közé tartozik a varsói szennyvíz részletesebb elemzése, az oltási készletek korszerűsítése, valamint a még be nem oltott gyermekek nyilvántartásának aktualizálása is.

A gyermekbénulás legfőbb forrása a fertőzött egyének által hátrahagyott hulladék, amely érintkezés útján terjedhet. Ezen kívül, ritkább esetekben a szennyezett víz vagy élelmiszerek is közvetíthetik a vírust.

A gyermekbénulás vírusa különösen a 5 év alatti kicsiket veszélyezteti. Sok fertőzöttnél a betegség tünetmentesen zajlik, azonban súlyos esetekben a vírus behatolhat az idegrendszerbe, és néhány órán belül bénulást idézhet elő - figyelmeztetett az Egészségügyi Világszervezet (WHO). A statisztikák szerint körülbelül 200 esetből 1 gyermekbénulásos megbetegedés maradandó bénuláshoz vezethet, amely leggyakrabban a lábakat érinti.

Lengyelországban a szülők egy része oltásellenes mozgalmat indított, ami aggodalommal tölti el az egészségügyi tisztviselőket. Az országban az utolsó gyermekbénulásos eset 1984-ben fordult elő - közölte a felügyelet.

Related posts