Élővé vált Thomas, a gőzmozdony – nézd meg a videót! - Metropol

Polónyi Tamás számára a hobbi és a munka tökéletesen összefonódik, hiszen Dunaharasztiban vonatokat épít. Tamás keze munkája nem csupán a kreativitás kifejezését szolgálja, hanem számos lenyűgöző mozdony tanúskodik a tehetségéről és elhivatottságáról. Munkái nem csupán modellek, hanem igazi műalkotások, amelyek életre keltik a vasút iránti szenvedélyét.
Polónyi Tamás életét a vasút iránti szenvedély határozta meg. Gyermekkorában álmokkal telve vágyott arra, hogy mozdonyvezető legyen, ám végül az autószerelés mellett döntött. A barkácsolás iránti lelkesedése azonban nem hagyta nyugton, így elhatározta, hogy saját vonatokat fog készíteni, ezzel is kifejezve szeretetét a vasúti világ iránt.
-mosolyodik el Tamás, akinek gyermekkorában Thomas, a gőzmozdony volt a kedvenc meséje, ezért a vállalkozásának a neve is "Thomas mozdonyépítő műhely" lett.
„Még ennyi idő elteltével is óriási élményt jelent számomra, ahogy a munkám révén életre kelnek a járművek” – osztotta meg a Metropolnak Polónyi Tamás.
-emlékszik vissza a kezdetekre a mester, aki tíz évvel ezelőtt döntötte el, hogy komolyabb mozdonyok építésére adja a fejét. Az első igazi alkotása egy piros P5-ös volt mozdony volt, amit az udvarán lévő körpályán ki is lehetett próbálni. Nyomtávja 600 mm-es volt, ami a bányavasutaknál szabványos. Később Tamás 1:3 kicsinyített méretarányban is megépítette ezt a mozdonyt, aminek a vagonjain padok voltak, és így lehetett utazni vele.
Legutóbbi remekműve, amely a híres Jung német mozdony reprodukciója, most az udvaron pihen, várva új tulajdonosának érkezését. A méretei teljes mértékben megegyeznek az eredeti járműével, de a legszembetűnőbb eltérés az, hogy nem gőzhajtású, hanem egy Ford benzinmotor mozgatja. Az alkotás elemeinek többsége precíz lézervágással készült, míg az alváz zártszelvényből lett kialakítva, amelyet esztétikus lemezel borítottak be. A vonat működése az autókéhoz hasonlít: képes sebességet váltani és természetesen tolatni is. A motor, a kábelek, a kilométeróra és még a benzintank is egy autó belsejéből került átépítésre. Az összkerékhajtás pedig egy csatlórúd segítségével valósul meg, éppúgy, mint egy igazi mozdony esetében.