Jelenleg zajlik a közvélemény-kutatás, amely Kollár Kinga lehetséges lemondásának körüljárására fókuszál.

Meglepő kérdőívvel kereste fel lapunk egyik munkatársát a Tisza Párt egyik házi közvélemény-kutató cége, a 21 Kutatóközpont. A baloldali beállítottságú cég Kollár Kingáról és a kijelentései kapcsán kirobban botrányról tesz fel kérdéseket. A cég többek között arra volt kíváncsi, hogy az EP-képviselő lemondása milyen színben tüntetné fel a választók szemében a Tisza Pártot, és hogy a megkérdezettek szerint Kollárnak vissza kellene-e vonulnia a politikától.
Ahogyan azt már korábban is említettük, Kollár Kinga egy brüsszeli bizottsági ülés keretein belül kifejtette véleményét az uniós pénzek visszatartásáról. Szerinte ez a lépés hatékonyan fékezi a magyar gazdaság fejlődését, amelynek következményeként számos beruházás és kórházfelújítás elmarad. A Tisza Párt politikusa úgy látja, hogy ennek a helyzetnek van egy kedvező aspektusa is: a romló életminőség hozzájárul az ellenzéki erők megerősödéséhez.
Ahogy fogalmazott, "magyarként azt kell mondanom, hogy a jogállamisági eljárás rendkívül hatékonynak bizonyult, hiszen körülbelül 21 milliárd eurót függesztettek fel, és ebből egy milliárd már el is veszett a magyar emberek számára. Ennek pedig súlyos következményei voltak a magyar államra, mivel nem tudott beruházni a közszolgáltatások fejlesztésébe. Emellett nem volt képes támogatni a hazai gazdaságot, és nem tudott extra szociális szolgáltatásokat nyújtani az állampolgáknak. Csak hogy néhány példát említsek, az RRF program keretében 50 kórház felújítása lett volna lehetséges, de ebből végül semmi sem valósult meg."
Kollár összegzésként hangsúlyozta: „Bátran állíthatjuk, hogy a kondicionalitási eljárás rendkívül hatékony, és jelentős hatással van a magyar emberek mindennapjaira.” A Tisza Párt uniós képviselője ezt követően politikai elemzésbe kezdett, és kifejtette, hogy