Nagyvállalati Beruházási Támogatási (NBT) program keretében ünnepélyesen átadták a Nagév tűzihorganyzó üzemét Tiszacsegén. Az esemény jelentős mérföldkő a helyi gazdaság számára, hiszen a beruházás új lehetőségeket teremt a munkaerőpiacon és hozzájárul a

Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára az átadóünnepségen azt mondta, hogy az elmúlt tíz évben az NBT-program keretében több mint 250 cég kapott támogatást, amelyből négyezernél több új munkahelyet hoztak létre, és több száz milliárd forint árbevételhez jutottak.
Az államtitkár hangsúlyozta, hogy a vállalkozások jelentik a gazdasági növekedés hajtóerejét, és a kormány elkötelezetten támogatja őket. Beszédében kiemelte a Demján Sándor-program jelentőségét, amely ősszel újabb fejlesztéseken fog keresztülmenni. Továbbá, említést nyert a terv, amely 150 új gyár létrehozását tűzte ki célul, ezzel is erősítve a hazai ipart.
Az első negyedév során a pályázó vállalkozások száma drámai módon, háromszorosára nőtt az elmúlt három év átlagához viszonyítva. A kamattámogatásra 300 milliárd forintos keret áll rendelkezésre, míg az uniós vállalkozási támogatás keretében összesen 650 milliárd forint válik elérhetővé - tájékoztatott Szabados Richárd. Hozzátette, hogy ez az összeg a GDP egy százalékát érinti, ami várhatóan lendületet ad a gazdasági növekedésnek a második félévben.
Összességében idén körülbelül 2200 milliárd forint értékű forrás áll rendelkezésre a vállalkozásfejlesztés terén, amely magában foglalja a magyar és az európai uniós támogatásokat is - tette hozzá. Nagy Antal János, a Nagév Kft. vezetője elmondta, hogy harminc évvel ezelőtt alapították tüzihorganyzó üzemüket Tiszacsegén, és az új, robotizált, valamint a legmodernebb környezetvédelmi technológiákat alkalmazó létesítményüket a régi üzem területén hozták létre.
Ezzel a lépéssel már két korszerű, automata tűzhorganyzó üzem működik Magyarországon, mindkettő a Nagév cégcsoportjának birtokában van - emelte ki. Hozzátette, hogy az új létesítményben 30%-kal nagyobb termelési kapacitással rendelkeznek, mint a korábbi üzem esetében.
Uzonyi Imre, a vállalat vezetője bejelentette, hogy az új beruházás révén húsz friss munkahelyet teremtettek. Tavaly a cég létszáma 76 főt számlált, míg 2023-ra a nettó árbevétele elérte a 2,865 milliárd forintot, ami az előző év 2,642 milliárdos bevételéhez képest jelentős növekedést mutat. A cég tavaly 642,8 millió forint adózott nyereséget könyvelhetett el, szemben a megelőző évi 661,4 millió forinttal.