A magyar önvezető kisautó ezen a neves versenyen verhetetlennek bizonyult, senki sem tudta megállítani!

Kis Mihály Bence, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karának mesterképzéses hallgatója, valamint a Bosch gyakornokprogram büszke tagja, együttműködve csapattársával, Varga Dániel Jonatánnal, aki szintén a BME mesterképzéses hallgatója, egy teljesen új koncepcióval megvalósított önvezető modellautóval arattak sikert a RobonAUT versenyen, amelyet a BME szervezett.
A feladat mindenkire azonos kihívást jelentett, hiszen ugyanazon a pályán kellett megoldaniuk a hasonló ügyességi és gyorsasági próbatételeket. Mindenki számára egyformán nehéz volt a helyzet, hiszen a feladatok ugyanazok voltak, és a sikerhez mindenkinek a saját ügyességére és gyorsaságára kellett támaszkodnia.
Mihály és Dániel "Sufnituning Kft." elnevezésű csapata a Verdák című rajzfilm Matukája által inspirált "Mateszre" keresztelt járgányukkal érte el a sikert. Egyedi műszaki megoldásokkal, kifinomult szoftveres trükkökkel és áldozatos munkával utasították maguk mögé a teljes mezőnyt.
A RobonAUT versenyen elért teljesítmények világosan mutatják, hogy a fiatalok elkötelezettek az autonóm járművek fejlesztése iránt. Az önvezető autók és az automatizált vezetés fogalma már nem ismeretlen a magyar közvélemény számára. A Bosch kutatásának eredményei szerint a válaszadók 87%-a tisztában van ezzel a technológiával, és 94%-uk pontosan tudja, hogy mire is szolgál. Érdekes, hogy a megkérdezett magyarok közül 17% úgy véli, hogy az automatizált vezetés 10 év múlva a legfontosabb technológiai vívmány lehet.
A RobonAUT-hoz hasonló rendezvények nem csupán a tehetséges fiatalok számára kínálnak ideális terepet kreativitásuk szabadjára engedésére, hanem kulcsfontosságú szerepet játszanak a jövő csúcstechnológiáinak megteremtésében is. Ezen a platformon a résztvevők valós mérnöki kihívásokkal találkoznak, amelyek arra ösztönzik őket, hogy innovatív megoldásokat találjanak ki. Ráadásul a versenyek során a résztvevők éles, valós környezetben mérhetik fel tudásukat, így az ilyen eseményeken szerzett tapasztalatok rendkívül értékesek a szakmai fejlődésük szempontjából.