Példátlan tiszteletlenség jellemzi Magyar Péter viselkedését a fővárosban.

- A nemzeti kormánynak egyértelmű célja, hogy egy személy ne tölthessen be több, sok elfoglaltsággal járó pozíciót, mégpedig azért, hogy egy területtel alaposabban foglalkozhasson - mondta lapunknak ifjabb Lomnici Zoltán alkotmányjogász, a Századvég tudományos igazgatója. Nem véletlenül született az a szabály, hogy helyi önkormányzatok polgármesterei nem lehetnek az Országgyűlés tagjai.
A Tisza Párt elnöke, Magyar Péter, éppen ellentétes irányba halad e törekvés kapcsán, hiszen a tavalyi önkormányzati és európai parlamenti választásokra néhány eltéréssel tükörlistát készített. Ennek a lépésnek egyik legfontosabb indoka az, hogy...
Fővárosi frakcióvezetőként Ordas Eszter a feladatait mindössze egy pozíció keretein belül látta el, azonban a helyettesítésére kizárólag EP-képviselő válhat alkalmas jelölté, mégpedig Gerzsenyi Gabriella személyében. Az alkotmányjogász hangsúlyozta, hogy jogi akadályok nem merülnek fel, így a két szerep betöltése nem ütközik összeférhetetlenségi problémákba.
Tavaly Gerzsenyi Gabriella a lista 9. helyén nyert mandátumot a fővárosban, 6. helyen az európai listán, az utóbbit betöltötte. Az mindenképpen érdekes, hogy Kulja András, a TikTok doki a fővárosi lista 6. helyén nyert mandátumot, mégsem őt ülteti be Magyar Péter a fővárosi pozícióba. Úgy tűnik, hogy az egészségpolitikus Takács Péter egészségügyi államtitkárral folytatott televíziós vitájának bukását nem nézte jó szemmel a pártelnök, és a fővárosba olyan embert küldött, akinek még nem fűződik botrány a nevéhez, mint például Kuljának vagy éppen a szintén dupla pozíciót ellátó Kollár Kingának.
hogy amennyiben az érintett önkormányzati képviselő nem fogadja el a megbízólevelét, akkor elvileg továbbra is jogosult marad a listán szerepelni. A következő önkormányzati választásokig, a vonatkozó törvény értelmében, bármikor megszerezheti a képviselői mandátumot, ha nincsenek olyan ismert körülmények, amelyek ezt megakadályoznák. Ifjabb Lomnici Zoltán hangsúlyozta, hogy a jogi keretek lehetővé teszik a hölgy számára a jogszerű mandátum átvételét, ami azt jelenti, hogy a jogszabályok szerint a döntés a kezében van.
- A példátlan esetből látható, hogy a hölgy fővárosi pozícióba emelése egyértelműen arról szól, hogy a Tisza Párt feltöltse az üres helyeket, ami a pozícióval szembeni mély tiszteletlenség - mondta a Magyar Nemzetnek az alkotmányjogász.
Magyar Péter figyelemre méltó és páratlan tapasztalata rávilágít arra, hogy a magyar jogalkotók számára fontos feladatok állhatnak előttük. Az alkotmányjogász azonban hangsúlyozta, hogy ebben a folyamatban elengedhetetlen, hogy a magyar fél figyelembe vegye az európai uniós normákat is, mivel az EP-képviselők tevékenységi körét az unió keretei is meghatározzák.
Mindenki tudja, hogy péntek este Ordas Eszter bejelentette, hogy lemond a fővárosi mandátumáról és frakcióvezetői pozíciójáról, amit családi okokkal indokolt. Az információk szerint azonban nem csupán a családja miatt döntött így; több forrás is arra utal, hogy a frakcióvezető távozásának hátterében Magyar Péter vezetési stílusa áll. Eszter úgy tűnik, nem tudta elviselni a helyzetet.
Szombaton Ordas Eszter különös bejegyzést osztott meg, amelyben kitartott a családi okok mellett. Állította, hogy a lemondását már hetekkel ezelőtt eldöntötte. Ugyanakkor furcsa, hogy a posztja alatti hozzászólás lehetőségét megtiltotta, valamint a Magyar Nemzet Magyar Péterhez közeli informátoroktól úgy tudja, ez az indok nem igaz.