A GG Tánc társulata egy különleges előadás keretében kelti életre Sisi történetét, varázslatos mozdulatokkal és lenyűgöző koreográfiával. A tánc nyelvén mesélik el a császárné életének izgalmas pillanatait, miközben a közönséget magával ragadó zene kíséri

Ismét különleges eseményt ünnepelt a tagozat! Ezúttal a GG Tánc Eger Sisi életének izgalmas történetét állította színpadra, bemutatva a császárné különleges pillanatait és kihívásait.
Nehezen találhatunk a nemzeti történelmünk viharral terhelt múltjában olyan legendás személyiséget, mint Wittelsbach Erzsébet királyné. Ő volt az európai udvarok legbámulatosabb hölgye, akit a magyarok, bajor származása ellenére, a magukénak éreztek, rajongással övezték, és szívükbe zárták. Sisi, ahogy becézték, a Habsburg-ház szigorú etikettjének szorításában igyekezett megtalálni a helyét. Az ő életéről szóló romantikus regények és filmek népszerűsége után a GG Tánc Eger a 2020/2021-es évadban színpadra állította a Sisi történetét, és idén április 29-én, a Tánc világnapja alkalmából újra megidézte a szerencsés csillagzat alatt született ifjú hercegnő, a kezdetben boldog császárné és magyar királyné, szabadságra vágyó, de mégis béklyók között vergődő, végül a Genfi tó partján tragédiába torkolló életének drámáját.
A darabban két frissen kitüntett is táncol, ugyanis a Magyar Táncművészek Szövetsége és a Nemzeti Táncszínház közös sajtótájékoztatón hirdette ki a 2025-ös év legkiemelkedőbb szakmai díjazottjait. A legjobb pályakezdő táncművész színházi táncos kategóriában Marialaura Savino táncművész, míg a a legjobb férfi táncművész színházi táncos kategóriában Plita Márk táncművész lett.