Itt van néhány szobanövény, amelyek jól bírják a tűző napfényt: 1. **Aloe Vera**: Ez a sokoldalú növény nemcsak szépen mutat, hanem gyógyító hatású is. Kiválóan alkalmazkodik a napfényhez, és minimális vízigénye van. 2. **Csendes pálma (Chamaedorea eleg

Egy beltéri "kert" kialakítása elsőre könnyű feladatnak tűnhet, de van egy rendkívül fontos tényező, amelyet sokan hajlamosak figyelmen kívül hagyni: a növények fényigénye.
Azt hihetné, ilyen növény nincs is, hiszen egyik sem kedveli, ha túl közel van az ablakhoz vagy túl sok napos órát tölt a teraszajtó előtt. Nos, ha így gondolja, akkor igencsak meg fog lepődni, mert bizony vannak olyan fajták, amelyek egyenesen az ilyen napos körülményeket szomjazzák!
Ha olyanokhoz tartozol, akiknek otthonát tágas, napfényes ablakok díszítik, és a párkányok is üresen tátonganak, akkor érdemes megfontolnod az alábbi, igazán ellenálló szobanövények beszerzését:
Az Euphorbia tirucalli, közismert nevén botkaktusz, a közvetlen napfényt kedvelő szobanövények listájának élén áll. A nevével ellentétben ez a növény nem kaktusz, hanem szukkulens. Érdekes, antiszimmetrikus formája miatt a lakás fókuszpontja lehet.
A növény szárában egy fehér, tejszerű anyag rejtőzik, amely irritáló hatású lehet a bőrre, ezért fontos, hogy kellő óvatossággal kezeljük. Különösen izgalmas a "sticks on fire" fajtája, amely élénk vörös csúcsokkal ékesíti magát, főként, ha napfényes helyen helyezzük el. A nyugati, keleti vagy déli irányból érkező napfény serkenti a növény virágzását, így érdemes figyelni, hogy a megfelelő fényviszonyok között neveljük.
Az örökzöld bazsalikomot feltétlenül hozzá kell adnia a beltéri kertjéhez. Nemcsak illatos, finom, sokoldalúan felhasználható és egészséges, de rendkívül impozáns is. Csodásan mutat a konyhában, az étkezőben, de valójában a lakás bármely pontján.
Elhelyezhetjük az ablakpárkányon, a bárpultra, vagy akár a padlón is. Minden helyszínen vonzóan mutat, és az sem okoz gondot, ha a kisebb gyerekek felfedezik és megkóstolják.
A közönséges elefántláb, amit angolul "lófarok pálma" néven ismernek, valójában nem pálma, hanem a spárgafélék (Asparagaceae) családjába tartozó szukkulens. Kisebb faméretű, a törzse alul, a talajszinten megvastagodik, feljebb haladva pedig elágazik. A hosszú és vékony levelei, az ágak végein "lófarok" alakot öltenek.
Nem szabad gyakran átültetni, mert rosszul viselik az ezzel járó stresszt. Ha azt látja, hogy a levelek lógnak, az valószínűleg annak a jele, hogy a növény nem kap elég fényt. Nem szabad sűrűn locsolni, mivel a növény elraktározza magában a vizet, és elég jól elviseli a szárazságot. Olyan helyen kell tartani, ahol mindig kellemes szórt fény éri, de nem közvetlen napfény - mert attól a növekedése lelassulhat.
Az angolul holdkaktuszként ismert Gymnocalycium mihanovichii különleges megjelenésével igazán figyelemfelkeltő növény. Ez a különleges faj a napsütésben érzi igazán jól magát, és a lakásban is boldogan fejlődik, amennyiben elegendő napfényt kap. Az őszinte ragaszkodása a fényhez teszi őt a szobanövények igazi sztárjává.
A Gymnocalycium mihanovichii egy valódi színkavalkád, hiszen elérhető fehér, narancssárga, sárga, piros és lila árnyalatokban is. Ez a különleges kaktusz nemcsak a napfényet élvezi, hanem a melegebb hőmérsékleteket is kedveli, és meglepően jól bírja, ha a vízellátása ritkás.
A sövénykutyatej, tudományos nevén Euphorbia lactea 'Cristata', lenyűgöző formájával és színével egy igazi különlegesség a növénykedvelők számára. Fás megjelenése miatt könnyedén feldobja bármelyik szobanövény-összeállítást, és a teraszon is varázslatos látványt nyújt, ha konténerben helyezzük el. Ráadásul rendkívül egyszerű a gondozása, így akár kezdő kertészek számára is ideális választás. Képzeljük el, ahogy a napsütésben ragyog, míg a többi növény között kiemelkedik egyedi szépségével!
Akár kint a kertben, akár bent a cserépben neveli ezt a növényt, a pompás kutyatej az egyik legnagyobb becsben tartott szobanövény, amely egész évben virágzik, és amelynek egyetlen dologra van szüksége a virágzáshoz: a napsütésre.
Bár a tüskék miatt sokan a kaktuszokkal azonosítják, valójában egy különleges szukkulenssel állunk szemben. Gondozása meglepően egyszerű: csak akkor kell locsolni, amikor szükséges. Ezzel a könnyed lépéssel garantálhatjuk, hogy a növény megőrzi élénk színét, és csodás rózsaszín virágai sem hervadnak el.
Az Aeonium arboreum napsütésben szeret élni. Gyönyörű levelei, és szépséges külleme miatt bármely lakásban jól mutat. Kicsit több öntözést igényel, mint más szukkulensek, de ügyeljen arra, hogy ne öntözze túl, mert ez gyökérrothadáshoz és betegségekhez vezethet.
A fatermetű kövirózsacserje a száraz vagy mérsékelten nedves, kiváló vízelvezetésű talajt részesíti előnyben. Képes tolerálni a halvány árnyékot, és még a gyengébb minőségű talajokban is szépen fejlődik.