Göd városnév használata kapcsán aktivisták kerültek a jegyző elé. Az ügy jelentős figyelmet keltett, hiszen a helyi közéletet érintő kérdésekről van szó. A tiszai aktivisták fellépése rávilágít arra, hogy a városnév nem csupán egy címke, hanem a helyi ide

Aki nem jelenik meg az idézésre, akár 500 ezer forintos bírsággal is szembesülhet - áll a kiküldött határozatokban.
A gödi jegyző hivatalos eljárást indított, hogy kiderítse, miért veszi kölcsön a helyi Tisza Sziget a város nevét. Információink szerint a jegyző már több kötelező érvényű határozatot juttatott el a helyi csoportokban tevékenykedő legalább négy aktivistának, akik az ügy körüli feszültségek középpontjában állnak.
A jegyző által kibocsátott végzés értelmében a tiszásoknak jövő hétfőn, a déli órákban kötelezően meg kell jelenniük a gödi városházán. Ezen a fontos eseményen a Göd városnév használatával kapcsolatos ügyben fogják őket meghallgatni. A végzésben figyelmeztetnek arra, hogy aki nem jelenik meg a meghallgatáson, az akár félmilliós eljárási bírsággal is szembesülhet. Az indoklás szerint a tiszások személyes jelenléte elengedhetetlen, mivel ez a folyamat lényeges a városnév használatának rendezésében.
a Kincsem Tisza Sziget szervezet Göd városnév használatának ügyében a tényállás tisztázás miatt elengedhetetlen.
Ujfalussy Péter, a helyi Tisza Sziget kapcsolattartója a 24.hu kérdésére azt mondta, az önkormányzatnál "belsős forrásokból" próbált tájékozódni, és arra jutott, hogy egy korábban nyolcezer példányban Gödön terjesztett szórólapukon szereplő fényképek alapján azonosíthatták be az alapítóikat. Szerinte abból kiindulva, hogy félórás időközökre osztották be a hétfőre beidézett tiszásokat, és a meghallgatások fél tizenegy és délután egy óra között zajlanak majd, ebből következően négynél több embert idézhettek be.
A szórólapon az alapító tagok nevei nem szerepeltek, így a fényképen látható személyek azonnal azonosíthatók voltak.
Újfalussy Péter kifejtette, hogy az önkormányzat erre a célra kijelölt munkatársa valószínűleg egy listát kapott a beidézendő személyek neveivel. Az viszont nem tisztázott, hogy az érintett személy honnan szerezte be ezt az állítólagos listát.
A Tisza régió kapcsolattartója megosztotta, hogy tavaly augusztusban megalakult a "Kincsem Tisza Sziget Göd" elnevezésű baráti társaság. Azóta a tagság létszáma megközelítette a százötven főt, ami miatt technikailag három különálló csoportban tevékenykednek. A tagok aktívan részt vesznek a helyi közéletben, hozzájárulva a közösség fejlődéséhez.
Gross Adrien az egyike a jegyző elé citált aktivistáknak. Ő a 24.hu kérdésére azt mondta, feltételezi, hogy a gödi Tisza Szigethez való kapcsolódása miatt idézték be, miután társaival együtt az utóbbi időben "a közönség lelkes tagjaiként" rendszeres vendégei a gödi képviselő-testület nyílt üléseinek. Úgy véli, a múlt csütörtöki testületi ülésen készült videófelvétel alapján azonosíthatták, amit szerinte az "önkormányzat embere" kifejezetten a közönségben ülőkről készített a testületi ülés alatt. Gross Adrien hozzátette, olykor közérdekű adatigényléseket is benyújtanak magánszemélyekként az önkormányzathoz.
Kiemelte, hogy a Tisza Sziget nem jogi entitás, és a Göd városnév csupán földrajzi azonosítóként szolgál.
Kezdetben azt feltételeztük, hogy a Kincsem Tisza Sziget közösségének tagjait célozzák meg, ám meglepő módon már olyan személy is kapott idézést, aki maga nem tag, csupán a férje az - osztotta meg lapunkkal egy helyi aktivista.
A hatósági vizsgálattal és az végzésekkel kapcsolatban levélben kerestük a gödi jegyzőt és Kammerer Zoltán polgármestert, korábbi olimpikont is. Szerettük volna megtudni, hogy
A 24.hu kérdéseire a polgármester titkárnője úgy válaszolt: