UFF: Az Ultragyors Divat Forradalmának Új Korszaka Az UFF, vagyis az ultragyors divat, egy olyan jelenség, amely gyökeresen átalakította a divatipart és a vásárlási szokásainkat. Ez a forradalom a gyorsan változó trendek és a tömegtermelés kombinációjáva

Az alábbiakban, bár a cím erre utal, egy szó sem fog foglalkozni Winnetouval. Helyette a legújabb divatirányzatok egyik legnagyobb változását, az ultra gyors divat, vagyis az UFF világát és az online vásárlás jelenlegi helyzetét fogjuk boncolgatni. A Boston Consulting Group (BCG) nyári felmérése alaposan feltérképezte ezt a dinamikusan fejlődő területet. A kutatás során összegyűjtött, Magyarországra vonatkozó adatok most kerülnek először a nyilvánosság elé.
Az ultra gyors divat szegmense 2020-ban néhány kulcsszereplő révén robbant be a globális piacra. Ezen új belépők sikeresen kihasították a hagyományos márkák piaci részesedését, így az iparág jelentős bevételhez jutott. Az UFF új ipari normákat alakított ki, amelyek alacsony árakat, széles választékot és a fogyasztók egyik legfontosabb elvárását, a gyors kiszállítást helyezték a középpontba.
2020 óta a divat ágazatban az e-kereskedelem forgalma globálisan az ötszörösére növekedett,
Azzal, hogy az UFF vezető szereplőjének fejlődése háromszoros mértékben túlszárnyalta a hagyományos e-kereskedelmi piac dominálójának növekedési ütemét, figyelemre méltó és egyedi sikert mutat fel.
A BCG legfrissebb felmérése alapján a tíz vizsgált ország közül az Egyesült Államok mellett Magyarországon a legelterjedtebb az ultra fast fashion (UFF) termékek vásárlása. Mindkét országban a válaszadók 12 százaléka választja elsősorban ezeket a gyors divatcikkeket, míg a megkérdezett kilenc európai ország átlagában csupán 7 százalékos ez az arány. A legkevésbé Németországban népszerű az UFF, ahol csupán 4 százaléknyi vásárló preferálja ezt a stílust. Magyarországot követően Spanyolország 9 százalékkal áll a sorban a népszerűségi listán.
A fizikai üzleteknek még nem kell lehúzniuk a rolót
Az UFF termékek különösen a fiatalok körében népszerűek, függetlenül attól, hogy mennyit keresnek. Globálisan a 18-24 éves nők kétharmada vásárolt már valamelyik UFF platformon és további 16 százalékuk tervezi, hogy fog. A hasonló korú férfiak körében az arány valamivel alacsonyabb - kétharmaduk már szintén vásárolt, vagy tervezi UFF termékek beszerzését. A kicsit idősebbek - 25-34 évesek - szintén kedvelik ezeket a termékeket. Globálisan a 35 év feletti nőknél viszont már 35 százalék, a férfiaknál pedig 43 százalék a felmérés idején elzárkózott az UFF ruházati cikkektől.
A vásárlók következő nemzedéke a felmérés szerint az online vásárlást preferálja. A megkérdezettek közül a 18 és 34 év közöttiek csaknem fele azt mondta, hogy inkább vagy csakis online vásárol divatcikkeket. Mégis, a fizikai üzletek még messze vannak attól, hogy lehúzzák a rolót. Globálisan az összes megkérdezett vásárló 84 százaléka és az 55 év alattiak 90 százaléka vásárol online is és fizikai üzletekben is. Az idősebbek inkább a hagyományos vásárlást preferálják, és 19 százalékuk kizárólag üzletekben vásárol.