Varga Judit havi 2,1 millió forintot kap a Miskolci Egyetem akadémiájától, ami jelentős összegnek számít az intézmény keretein belül.


A Miskolci Egyetemhez tartozó Közép-európai Akadémia hónapokon át titkolta a volt igazságügyi miniszter fizetését - írja a Magyar Narancs hozzátéve, hogy végül csak annak hatására közölték a számokat, hogy adatkiadási pert indítottak a TASZ segítségével.

Varga Juditot a tudományos kutatási orientáció nyújtásért, szakértői munkájáért havi 2 millió forintot kap. Ez a duplája jogtudós kollégái átlagos 1 millió forintos megbízási díjának. Varga 2024-ben 24,9 milliót keresett.

Dr. Varga Judit 2023. augusztus 1. és 2024. február 29. között az Akadémiával kötött megbízási szerződés keretében végezte oktatói és kutatási tevékenységét, amely magába foglalta tudományos kutatási feladatok megvalósítását és szakmai előadások tartását. 2024. március 1-jétől kezdődően pedig már határozatlan idejű munkaviszonyban folytatja tevékenységét.

A 2023. augusztus 1. és 2024. február 29. közötti időszakban havi bruttó 2 000 000 Ft megbízási díjat kapott, míg 2024. március 16-tól kezdődően a havi bruttó munkabére 2 100 000 Ft-ra emelkedett.

A Fővárosi Törvényszéken zajló adatkiadási per kapcsán a Közép-európai Akadémia (KEA) jogi képviselői átadták az információkat a sajtónak. A KEA a Miskolci Egyetem jogi személyiséggel rendelkező szervezeti egysége, amely idén januárban ünnepelte harmadik születésnapját. Az akadémia megalapításában jelentős szerepet játszott Varga Judit, aki az egyetemen szerzett diplomát, és aki 2020 júliusában, igazságügyi miniszterként, az állami fenntartás alól kiszervezett Miskolci Egyetem felügyeletét ellátó Universitas Miskolcinensis Alapítvány kuratóriumi elnökévé nevezték ki. 2023 februárjában azonban távoznia kellett ebből a pozícióból, mivel az Európai Bizottság összeférhetetlennek ítélte meg, hogy kormánytagok részt vegyenek az egyetemeket fenntartó alapítványok kuratóriumaiban. Varga Judit azonban nem szakította meg a kapcsolatát a Miskolci Egyetemmel, és az akadémia kutatójaként folytatta pályafutását.

A Narancs.hu még áprilisban tette fel kérdéseit az intézetnek, amely arra hivatkozva, hogy személyes adat, nem volt hajlandó elárulni a volt igazságügyi miniszter havi juttatását.

A KEA Varga Judit 2022 januárja és 2024 áprilisa között végzett konkrét tevékenységeit tíz szakmai előadás és tanítási alkalom keretében mutatta be, emellett összesen 23,5 órányi oktatói munkát végzett.

Az akadémiai közegben a közép-európai, köztük magyar jogtudósok számára bőséges anyagi támogatás áll rendelkezésre. 2022 során a közép-európai kutatóhálózat tagjai évi 6 millió és 14,4 millió forint közötti jövedelmet értek el, azonban Varga Judit nevét nem találjuk a listán. A legtöbb kutató, összesen 31 fő, éves szinten 12 millió forintos díjazásban részesült, míg 10-en 6 millió forintot, 2-en 14,4 millió forintot, és 1 fő 11,2 millió forintot kapott.

A KEA az évi 8-11 millió forintos megbízási díjért nem terhelte túl a professzorokat. Mit várt el? A Miskolci Egyetem 2023-as beszámolója szerint az év során: 1 könyvfejezet megírását, 1 szakcikk megírását, 1 blogbejegyzés megírását, 2 nemzetközi konferencián tudományos előadás megtartását, további 2 disszeminációs esemény abszolválását. A kutatói megbízások összértéke 2022-ben majdnem elérte a félmilliárd forintot, összesen 472 millió forintot költöttek a javadalmazásukra.

Related posts